Monster ABRA A5 V8.1 Kali Kuramıyorum

Discussion in 'Linux - Unix - Kali etc' started by ZadobaTR, Ocak 23, 2019.

1. ZadobaTR

ZadobaTR

Arkadaşlar Monster ABRA A5 V8.1 makinam var fakat hem windows hemde kali linux olarak çift işletim sistemi kullanmak istiyorum fakat kuramadım, USB ile kurmayı denedim fakat cihazını CD ROM 'u olmadığı için kuramıyorum. Bu konuda Kali kurulumu konusunda yardımcı olabilecek var mı dostlar ? Çünkü ben ne yaptıysam ne denediysem kuramadım.

2. Moli

Moli

Dostum sanal makineyle kurabilirsin eğer wmware ile veya virtualbox ile kurarken hata veriyorsa bios ayarlarini yaparsan düzelebilir

3. Börü

Börü

Kalinin iso doyasını indir googledan iso to usb yaz indir daha sonra flası tak açılırken f2ye ardı ardına bas sonra boot menüden önceliği flasa ver f4 ile pc yeniden başlatınca kurulum ekranı gelecek yeni bir hafıza yeri aç oraya kur işlem tamamdır hayırlı olsun ama sanal makineye kurmanı öneririm daha kullanışlı birde aşağıda monster windows kurulumu var biostan 1-2 ayar yapıyor buna bak aynısını yap senin flasta kali olduğu için kali kurulum ekranı gelir Zaten

ZadobaTR likes this.
  4. Owner
    Owner
    ZadobaTR

ZadobaTR

Valla çok teşekkür ederim, gerçekten çok makbule geçti. Eminim benimle aynı sorunu yaşayan bir çok insan vardır çünkü gerçekten o kadar çok yöntem denedim ki, bu yöntemi de denedikten sonra bilgi vereceğim

Börü likes this.
  5. dogkiller

dogkiller

Kali linux'un yüklenmesinde bu sorunu aşmak çok kolay. USB hazırlama için Rufus programını öneririm. USB yazdırma işlemini başlattıktan sonra DD yansıması modunu seçerseniz CD Room hatası almazsınız

6. Owner
    Owner
    ZadobaTR

ZadobaTR

Peki bu dediğinizi nasıl seçicem ? Bi görsel veya bir video iletebilirseniz aslında güzel olur

Bu sayfayı Paylaş